RN
TwitterFacebook

#GromChallenge2017 – bieg dla ludzi wyjątkowych [VIDEO/FOTO]

Prawie 30 kilometrów biegu przez las i pola na poligonie w Czerwonym Borze i jego okolicach. Skurcze chwytające za łydki po kilku kilometrach brodzenia w zimnej wodzie. Zadania sprawnościowe i z udzielania pierwszej pomocy. A na końcu morderczy tor przeszkód poprzedzony kąpielą w stawie. Wszystko to czekało na 88 dwuosobowych drużyn, które podjęły tegoroczne wyzwanie Grom Challenge. 

Uczestnicy przyjechali nie tylko z całej Polski, ale również spoza granic naszego kraju. Poszukują drogi sprawdzenia swoich umiejętności. Na co dzień są żołnierzami, policjantami i bywa że nie chcą ujawniać swojego zawodu. Łączy ich pasja przezwyciężania swoich słabości. 

Praca w dwuosobowym zespole uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka i na to tutaj stawiamy. Trzeba unikać „grania na siebie”. Drużyna to zespół, w którym każdy jest odpowiedzialny za wszystkich – mówi nam mjr Tomasz Kowalczyk, prezes GROM Group, organizacji zrzeszającej byłych żołnierzy elitarnej jednostki Grom. 

Uczestnicy nigdy do końca nie wiedzą, czego mogą się spodziewać na trasie, gdyż każdego roku jest ona modyfikowana. Oczywiście, nie może zabraknąć strzelania, udzielania pierwszej pomocy czy zadań sprawnościowych – dodaje Piotr Woźniak, rzecznik prasowy Grom Challenge.

Tegoroczne zawody Grom Challenge to już piąta edycja wydarzenia. Nie gromadzi ona kilku tysięcy ludzi, jak to bywa przy innych biegach. Cieszymy się pewną „elitarnością”. Niektóre zadania na trasie biegu są identyczne z tymi, które muszą przejść kandydaci do Grom – dodaje Piotr Woźniak

W zawodach wystartowało 88 zespołów. Wszystkie ukończyły bieg. 

red

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *