TwitterFacebook

Grzymały Szczepankowskie z nową drogą [FOTO]

Grono mieszkańców wsi Grzymały Szczepankowskie uczestniczyło w dzisiejszym, oficjalnym otwarciu nowego, 950 metrowego odcinka drogi, który zaczyna się od drogi krajowej nr 61 i prowadzi do końca tej wioski. Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł 1 mln. 350 tys. z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyniosło 900 tys.

Jest to pierwsza droga w gminie Łomża zrealizowana w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w formule „zaprojektuj wybuduj”. Jest to również pierwsza droga o takich parametrach technicznych, o szerokości 6 metrów. Ma ona dwie warstwy asfaltu oraz pobudowane zostały także chodniki.

Mieszkańcy sąsiedniej wioski, Mikołajek też doczekają się nowej drogi. Jak zapowiedział wójt gminy Łomża, Piotr Kłys, droga, która będzie przechodziła przez Mikołajki jest już na etapie zaawansowanego projektowania. Wójt wyraził nadzieję, że mieszkańcy Mikołajek będą mogli cieszyć się z nowej drogi już w przyszłym roku.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, osoby uczestniczące w otwarciu udały się na grilla przygotowanego przez mieszkańców wioski.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. md Odpowiedz

    Krajewski przy proboszczu się lansuje, a nie tak dawno coś mu księża nie pasowali…
    Powtórzę za http://4lomza.pl/index.php?wiad=41717
    „Zdaniem Stefana Krajewskiego (PSL), członka zarządu województwa podlaskiego i szefa sztabu wyborczego Bagińskiego, wpływ na wynik wyborów na wsiach miał Kościół i księża, którzy – jak mówił – „sugerowali na kogo trzeba głosować”. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *