TwitterFacebook

GD: dr hab. Andrzej Borusiewicz – Misją uczelni jest działanie na rzecz regionu

To będzie już dwudziesta trzecia inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Uczelnia, która na stałe wpisała się w krajobraz nie tylko Łomży, ale całego makroregionu Polski północno-wschodniej, na początku proponowała studentom kierunek związany z rolnictwem. Z biegiem czasu oferta stawała się coraz bogatsza. Dziś obok rolnictwa są też kierunki: pielęgniarstwo, towaroznawstwo, informatyka, ekonomia, logistyka, budownictwo, bezpieczeństwo wewnętrzne i multimedia. 12 października na uczelni odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

Tak szeroka gama propozycji kierunków kształcenia to efekt skutecznie podejmowanych działań w celu dopasowania się uczelni do zapotrzebowania na rynku pracy.

– Wszystkie kierunki, które proponujemy, są kierunkami praktycznymi. Staramy się współpracować z firmami, z osobami pracującymi na co dzień w danych zawodach, chociażby kierunek multimedia w ścisłej współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym – mówi dr hab. Andrzej Borusiewicz, prorektor WSA do spraw dydaktyki, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja.

A to wszystko po to, by osoby kończące studia mogły bezpośrednio po nich podjąć pracę i pracować w wyuczonym zawodzie. Takim kierunkiem jest kierunek multimedialny, ale nie tylko. Stałym zainteresowanie studentów rozpoczynających naukę na uczelni cieszy się budownictwo. Powszechnie wiadomo, że osoby z tym wykształceniem nie mają większego problemu ze znalezieniem pracy.

– W regionie mamy duże potrzeby w zakresie budownictwa i staramy się te potrzeby zaspokajać. Naszą misją jest działanie na potrzebę regionu – akcentuje Andrzej Borusiewicz.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży to jedyna uczelnia w województwie podlaskim kształcąca na kierunku rolniczym na poziomie pierwszego i drugiego stopnia. Rolnictwo to wiodąca gałąź gospodarki w regionie podlaskim. Stąd też potrzeba ustawicznego kształcenia młodych ludzi w tym kierunku. Dzisiejsze rolnictwo w bardzo małym stopniu przypomina to sprzed kilkudziesięciu lat. Uczelnia jest takim swoistym kompendium stale uzupełnianej wiedzy, którą we właściwy sposób dzieli się ze studentami. A nowinek w dzisiejszym rolnictwie nie brakuje.

Więcej o Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży w rozmowie Magdy Bochenek z prorektorem uczelni do spraw dydaktycznych dr hab. Andrzejem Borusiewiczem:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *