RN
TwitterFacebook

Gwiazdy muzyki zaśpiewały w „Łomżyńskim Betlejem” [FOTO]

Mieszkańcy Łomży w  katedrze łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła przeżyli prawdziwą muzyczną ucztę. Przed publicznością w ramach koncertu „Łomżyńskie Betlejem” wystąpili artyści mieszkający w Łomży oraz ci, którzy swoją artystyczną drogę zaczynali w mieście nad Narwią. Wystąpili między innymi Marika, Jula i Adam Kalinowski.

Był to koncert wyjątkowy, ponieważ spotkali się na nim tacy artyści, którzy na co dzień nie mają okazji wspólnie koncertować. Osoby obecne w „Łomżyńskim Betlejem” mogły wysłuchać przedstawicieli różnych gatunków muzyki. Począwszy od śpiewu operowego Jacka Szymańskiego, znanego tenora, a skończywszy na wykonawcach muzyki rozrywkowej takich jak Marika czy Jula. Wystąpiło także mnóstwo młodzieży w zespołach między innymi z Regionalnego Ośrodka Kultury czy Miejskiego Domu Kultury. Nie zabrakło również łomżyńskich chórów. Wszyscy wykonawcy wystąpili wspólnie z orkiestrą kameralną dyrygowaną przez Jana Miłosza Zarzyckiego.

Bardzo mi się podobało. Publiczność była hojna i sądzę, że był pozytywny odbiór – mówił po koncercie Adam Kalinowski, który dodaje również, że koncert przed publicznością z rodzinnego miasta jest czymś wyjątkowym. Tego samego zdania jest także Jula, która twierdzi, że koncert w rodzinnym mieście jest zawsze bardziej stresujący. Powrót do miasta rodzinnego to jest zawsze powrót do korzeni(…) Było to dla mnie ogromne przeżycie.

Wykonawcy przyznają, że chętnie przyjadą do Łomży za rok, aby znów wspólnie współtworzyć ten wyjątkowy koncert, jakim jest Łomżyńskie Betlejem.

Bartosz Święciński

2 kommentarze

  1. Mar Odpowiedz

    Piękny koncert i dobrze napisany tekst.

    1. m Odpowiedz

      Raczej tekścik. Aż nadto zwyczajny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *