RN
TwitterFacebook

Historia Łomży opowiedziana w komiksie [FOTO]

Od wczoraj w pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży, trwają warsztaty komiksowe. W tajniki tworzenia historii rysunkowej wprowadza uczestników Patryk Lutrzykowski, pochodzący z Łomży, absolwent tutejszego Liceum Plastycznego, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Swoją artystyczną przygodę rozpocząłem w tej pracowni. Pani Anna Bureś wprowadziła mnie w arkana sztuki. Obecnie mieszkam w Krakowie i tam prowadzę zajęcia warsztatowe, cieszę się, że mogłem tu powrócić i prowadzić te zajęcia – mówi Patryk Lutrzykowski.

Warsztaty komiksowe po raz pierwszy organizuje pracownia plastyczna MDKDŚT, ale jak przyznaje prowadząca Anna Bureś, z pewnością nie ostatni. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Bierze w nich udział ok. 20 osoba grupa. Niektórzy z warszatowiczów mają już na swoim koncie autorski komiks Mój pierwszy komiks, jak pamiętam powstał w zeszycie w kratkę, rysowałem bohaterów Gwiezdnych Wojen jestem ich fanem – mówił Szymon i dodał bardzo lubię komiksy i myślę, że te warsztaty pozwolą mi lepiej je rysować.

Na zajęciach młodzi fani komiksów, nie tylko zgłębiają tajniki ich powstawania, ale także mają okazję stworzyć swój komiks, którego tłem będzie historia Łomży Ja rysuję stację kolejową, – mówi Gabriela – która kiedyś była w Łomży, ale teraz już jej nie ma, ponieważ ją zlikwidowano, narysowałam też dwie dziewczynki Maję i Asię. One są małymi odkrywcami i bardzo lubią zwiedzać, dlatego dziś zdecydowały się na przejażdżkę pociągiem.

A ja  – mówi Szymon – rysuję dwóch generałów, którzy bronią mostu w Łomży, przed atakiem Niemców, przyrzekli oni, że dopóki żyją, nikt na ten most nie wejdzie.

Zajęcia potrwają do piątku, po ich zakończeniu prace uczestników zostaną zebrane, zeskanowane, a następnie zostanie wydany z nich komiks.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *