TwitterFacebook

Łomża: Spotkanie opłatkowe członków Koła Polskiego Związku Niewidomych [FOTO]

Była wspólna modlitwa, okazja do spotkania, rozmowy, oraz złożenia życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Łomży rozpoczęli spotkanie opłatkowe. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, śpiewając kolędy oraz recytując wiersze. 

Spotkanie opłatkowe organizujemy co roku, chcemy się spotkać z drugim człowiekiem. My czujemy się tu jak w rodzinie, wszyscy się znamy, lubimy i wzajemnie sobie pomagamy. Myślę, że nasi członkowie potrzebują takiego wsparcia, może czasem w domu nie mają takiej życzliwości, przyjaźni, miłości, której tutaj doświadczają. Jest to bardzo dobry czas, pełen radości, gdzie dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia –  mówiła  Agnieszka Siudakiewicz prezes łomżyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. 

Jestem członkinią Polskiego Związku Niewidomych w Łomży czuje się tu jak w rodzinie. W każdą środę przyjeżdżam na spotkanie, sama w domu bym, się zanudziła. A tu spotykam ludzi, którzy mnie rozumieją, akceptują, wspierają, pomagają mi – mówiła Helena Bieńkowska. 

Koło łomżyńskie Polskiego Związku Niewidomych zrzesza około 100 osób, z Łomży, oraz z okolic. Jak zaznacza jego prezes Agnieszka Siudakiewicz ma ono na celu pomoc i wspieranie osób niewidomych. Łomżyńskie koło jest czynne dwa razy w tygodniu  w poniedziałki od godz. 13 do 17 i w środy od 9 do 14, jego siedziba mieści się na Starym Rynku 6 lokal 34 (Hala Targowa)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *