RN
TwitterFacebook

Igor Kubalka najlepszy w JBB Nadzieja Cup [FOTO]

Igor Kubalka triumfatorem Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików w Tenisie JBB Nadzieja Cup. W meczu decydującym o zwycięstwie w imprezie rozegranej na łomżyńskich kortach przy ulicy Senatorskiej, zawodnik MKS Andrychów pokonał reprezentującego miejscowy Uczniowski Klub Sportowy Return Wiktora Kosowskiego (ucznia Szkoły Podstawowej nr 7). Trzecie miejsce w łomżyńskim turnieju zorganizowanym wspólnie przez UKS Return i Radio Nadzieja, zajął Jakub Solarski reprezentujący Eurotenis Łódź, a czwarty był zawodnik Klubu Tenisowego Matuszewski Stawiguda – Piotr Czaczkowski. W rywalizacji wzięło udział 14 młodych tenisistów w wieku do lat 14 pochodzących z miast całej Polski.

– Mimo iż wygrałem, to nie był łatwy mecz – mówił tuż po zejściu z kortu po ostatnim meczu zwycięzca turnieju – Igor Kubalka. – Cały czas czułem presję, że Wiktor powróci do gry. W drugim secie doprowadził do wyrównania, mimo iż prowadziłem już 3:0. Nie dałem się jednak i wygrałem. W Łomży grało mi się świetnie. Korty były doskonale przygotowane, a turniej zorganizowany wzorowo.

Po zajęciu drugiej lokaty w turnieju przez swego podopiecznego, dobrze postawę Wiktora Kosowskiego ocenił trener Tomasz Waldziński. – To był najlepszy turniej w wykonaniu Wiktora. Igor Kubalka to świetny zawodnik i porażka z nim nie przynosi ujmy. Teraz wracamy do treningów, bo przed nami inne turnieje w innych miastach. Z organizacyjnego punktu widzenia cieszy świetny odbiór naszej imprezy  wśród zawodników i ich opiekunów. Wszyscy oni bardzo wysoko oceniają turniej.

W JBB Nadzieja Cup młodzi zawodnicy rywalizują w grupach, a nie według klasycznej turniejowej drabinki, dzięki czemu żaden z nich nie odpada z imprezy zaraz po porażce w pierwszej rundzie. Taka organizacja turnieju jest bardzo istotna dla młodych adeptów białego sportu, dla których udział w każdej imprezie powinien mieć aspekt szkoleniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 3 =