RN
TwitterFacebook

Aktualizacja! IMGW ostrzega o upałach w całej Polsce

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o upałach obowiązują już praktycznie w całej Polsce. Zagrożenie wysoką temperaturą nie obejmuje jedynie województwa podlaskiego i części warmińsko-mazurskiego. 

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach m.in. dla powiatu wyszkowskiego.  Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Natomiast dla powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Temperatura maksymalna w dzień ma się wahać od 29°C do 32°C, a temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje się na 90 procent. Ostrzeżenia obowiązują od 27 do 30 sierpnia do godz. 18.

Aktualizacja, 28.08.2019 godz. 8:40:

IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla części województwa podlaskiego, w tym dla powiaty łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 18°C. Ostrzeżenie obowiązuje od środy od godz. 13 do czwartku, 29 sierpnia do godz. 18.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *