RN
TwitterFacebook

IMGW: Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem dla centralnej i wschodniej części Polski. IMGiW wydał ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia dla 11 województw i wschodniej części Wielkopolski.

Od godziny 11 prognozuje się burze z opadami deszczu od 10 do 35 milimetrów, lokalnym gradem oraz porywami wiatru do 60-70 kilometrów na godzinę w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 22.00, a na Pomorzu do 20.00.

W południe zaczną obowiązywać ostrzeżenia pierwszego stopnia na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Tam prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 do lokalnie 30 milimetrów oraz porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad. Ostrzeżenia będą obowiązywały do godziny 20.30.

Od godziny 13 prognozuje się burze z opadami deszczu od 10 do 20 milimetrów, lokalnie do 30-35, miejscowym gradem oraz porywami wiatru do 65-70 kilometrami na godzinę we wschodniej części Wielkopolski oraz w województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim. Ostrzeżenia wygasną o godzinie 21.00.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca unikania otwartych przestrzeni i chowania się pod drzewami. Przypomina, by w chwili burzy zabezpieczyć okna i drzwi oraz przedmioty ustawione na balkonie lub parapecie. IMGiW z kolei apeluje o ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IAR

[related limit=”5″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *