RN
TwitterFacebook

Inauguracja XV Festiwalu Sacrum et Musica [FOTO]

Zgodnie z zapowiedziami było bardzo uroczyście, ale nie koniecznie poważnie. Jubileuszowy XV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica zainaugurowany został koncertem w łomżyńskiej katedrze. Widownia, która po brzegi wypełniła świątynię była wręcz zachwycona:

Szczególnie przypadł mi do gustu zróżnicowany repertuar – mówiła jedna ze słuchaczek, która na koncert przyszła z mężem i wnuczkami – Dziewczynki dopytywały o to na jakich instrumentach grali muzycy, bardzo podobały im się pogodne włoskie utwory – dodaje. Podobnego zdania był inny słuchacz, który już zapowiedział udział w kolejnych koncertach, nie tylko w Łomży, ale także w innych okolicznych miejscowościach.

24 sierpnia w łomżyńskiej katedrze wybrzmiały m.in. utwory Schuberta, Moniuszki i Bizeta w wykonaniu 4 wybitnych wokalistów. Towarzyszył im akompaniament Filharmonii Kameralnej w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.

Kolejny koncerty już w niedzielę 25 sierpnia. W Kościele pw. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu o godz. 12:30 w repertuarze m.in. Donizettigo i Dworzaka zaprezentują się ponownie muzycy Filharmonii Kameralnej w Łomży pod dyrygenturą Jana Miłosza Zarzyckiego. Towarzyszyć im będą wokaliści: Iwana Wall (mezzosopran) i Krzysztof Zimny (tenor). Tego samego dnia, w Łomży o godz. 18.00 w Kościele przy klasztorze sióstr Benedyktynek wystąpi kwartet wiolonczelowy „Cellissimo”. W programie muzyka klasyczna, operetkowa i jazzowa. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *