TwitterFacebook

Jak zagospodarować tereny południowo-wschodniej części Łomży? Jest raport z konsultacji

Urząd Miejski przygotował raport z konsultacji społecznych w sprawie zagospodarowania terenu południowo-wschodniej części miasta. Konsultacje rozpoczęły się w marcu i trwały do końca października.

W raporcie są informacje o zebranych uwagach, propozycjach i rekomendacjach od mieszkańców. Do zgłoszonych uwag jest odniesienie się urzędu do wniesionych propozycji i możemy się dowiedzieć, które z nich zostaną poddane analizie, a które są rozpatrzone negatywnie.

Propozycjami, które okazały się zgodne z założeniami, są między innymi wyznaczenie obszernej strefy rekreacji, na której znajdzie się park, plac zabaw dla dzieci najmłodszych i miejsce do spędzania czasu dla młodzieży z urządzeniami sportowymi, zapewnienie miejsca dla seniorów – park z ławkami, urządzenia do ćwiczeń cardio, czy zaprojektowanie szkoły podstawowej z bezpiecznym dojściem.

Z negatywną opinią spotkały się takie pomysły jak teren na wyścigi konne, tor na quady czy mini ZOO dla dzieci.

Cały dokument jest do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Urzędu Miasta, pod adresem http://www.lomza.pl/plik.php?id=1260

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *