RN
TwitterFacebook

Janusz Świderski ze Złotym Medalem za Długoletnią Służbę

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Janusz Świderski został odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę przyznanym przez prezydenta Rzeczpospolitej na wniosek starosty powiatu łomżyńskiego. Odznaczenia dokonał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu.

Kandydat, do otrzymania takiego medalu musi spełniać kilka warunków. W przypadku złotego medalu musi posiadać co najmniej 30-letni staż pracy oraz wykazywać się wzorową, wyjątkowo sumienną pracą zawodową.

Pan Świderski oczywiście spełnił te wszystkie kryteria. Ma bardzo długi staż pracy, zaczynał na różnego rodzaju stanowiskach w drogownictwie. Był dyrektorem dróg wojewódzkich w województwie łomżyńskim. W zasadzie od początku pełni funkcję dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. Jest to na pewno osoba oddana tutejszym sprawom publicznym, a w szczególności drogownictwu. – mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski

45 lat już pracuje, a wydaje się, że jest to chwila, która minęła w mgnieniu oka. Miłym jest, że o człowieku pamiętają również inni. Jestem wzruszony – mówi Janusz Świderski

Medal Za Długoletnią Służbę został ustanowiony w 1938 roku. Odznaczenie zostało odnowione w 2007 roku jako Medal za Długoletnią Służbę, zmieniając pisownię słowa „za” z wielkiej litery na małą oraz zmieniając jego wygląd.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *