TwitterFacebook

Jarosław Przesław: Pielgrzymka zmienia wnętrze człowieka – spotkanie w Podgórzu [AUDIO]

Jarosław Przesław przeszedł szlakiem pątniczym z Lizbony przez Fatimę do Santiago de Compostela. Pokonał pieszo 679 kilometrów. Zajęło mu to trzy tygodnie marszu. Wspomnieniami z pielgrzymki będzie dzielił się w niedzielę w bibliotece w Podgórzu. Do wyprawy natchnął go Mieczysław Gasowski (pielgrzym, autor książki „Uniwersytet życia. Pielgrzymka do Santiago de Compostela” – dop. red.).

Geneza pielgrzymki jest bardzo ciekawa. Jarosław Przesław bardzo często wybierał się w góry. Pewnego razu nabawił się tam bardzo ciężkiej kontuzji – rozszczepienia wzdłużnego ścięgna w nodze. Podjął oczywiście próby leczenia, ale przede wszystkim z myślą wyruszenia na trasę szlakiem świętego Jakuba. Jeszcze przed podjęciem decyzji o terminie wyruszenia na szlak pielgrzymi, odwiedził mieszkającego w Siedlcach przyjaciela z lat szkolnych. Podzielił się z nim myślą o przygotowaniach do drogi. I tu było ogromne zaskoczenie – przyjaciel także chciał wyruszyć do Santiago de Compostela. Nie trzeba było długo się zastanawiać. Panowie pojęli decyzję, że idą razem. I poszli.

W niedzielę, w bibliotece w Podgórzu Jarosław Przesław organizuje spotkanie, na którym chce opowiedzieć o pielgrzymce, jej trudach ale i radościach. Na spotkaniu będzie też projekcja slajdów z trzytygodniowej wędrówki wzdłuż wybrzeży oceanu Atlantyckiego z portugalskiej Lizbony przez Fatimę do leżącego w północno-zachodniej części Hiszpanii miasta Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba, jednego z dwunastu apostołów. Początek spotkania godzina 16:00.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *