RN
TwitterFacebook

“Jest ciągle nieczynna”. Poseł Krajewski zostawia taśmę i służy nożyczkami

– Mija dziewiąty miesiąc, kiedy ta droga jest nieczynna, dlatego przygotowałem wstążkę. Ta wstążka jest gotowa do przecięcia. Służę nożyczkami jeśli marszałek, zarząd województwa chce skorzystać, to pożyczę, bardzo proszę – ironicznie rozpoczął swoją dzisiejszą (12.06) konferencję prasową poseł Stefan Krajewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poseł przyjechał na teren obwodnicy Kupisk, żeby wyrazić swoje i mieszkańców niezadowolenie z braku możliwości korzystania z nowo wybudowanej drogi.

Ludowiec przypomniał, że to za poprzedniego zarządu województwa podjęto decyzję o budowie obwodnicy. Krytykował też działania wicemarszałka województwa podlaskiego, Marka Olbrysia. – Tyle pomysłów na drogi wojewódzkie miał chociażby wicemarszałek Olbryś, który był wiceprzewodniczącym Sejmik, radnym. Przyjeżdżał i mówił, że trzeba tę drogę jak najszybciej budować i faktycznie zbudowaliśmy ją zgodnie z założeniami. Dołożyliśmy pieniędzy, żeby ta droga powstała. Jest ciągle nieczynna – mówił poseł Stefan Krajewski. – Wiemy że są problemy natury formalno-prawnej, ale to pokazuje po raz kolejny nieudolność zarządu województwa – podkreślił przedstawiciel PSL-u.

Jeszcze w kwietniu wicemarszałek Marek Olbryś mówił, że w maju powinny zakończyć się już procedury, które pozwolą na otwarcie drogi. – Najtrudniejszym zadaniem to właśnie jest to, że nieraz procedury biurowe i wymogi techniczne są trudne do spełnienia i wykonania, i dlatego się opóźniają. Taka sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu już na tej obwodnicy Kupisk. W maju już powinna się wyczerpać. Nadzór budowlany odbierze tą inwestycję. Są spełnione warunki i myślę, że będziemy jeździć po obwodnicy Kupisk już w połowie maja – informował nas w kwietniu wicemarszałek Marek Olbryś.

Zdaniem posła Krajewskiego to też efekt tego, że nie wszystkie regiony w województwie podlaskim są traktowane na równych zasadach. – Wiele rzeczy, które są w tej chwili planowane, inwestycje prowadzone, ale też decyzje, które zapadały chociażby w kwestii szpitali jednoimiennych, pokazują, że Białystok jest dla pana marszałka, dla całego zarządu najważniejszy. Chcę żeby to się zmieniło – dodał Krajewski.

Kosztująca blisko 58 mln złotych budowa obwodnicy Kupisk została zakończona we wrześniu ubiegłego roku i od tamtej pory pozostaje zamknięta dla kierowców.

jt/pz

1 komentarz

  1. Jan Odpowiedz

    Tak za poprzedniego zarządu podjęto idiotyczną decyzję o takim przebiegu obwodnicy że woła się o wszczęcie dochodzenia jak można było wywalić tak duże pieniądze na drogę której efekty będą mierne bo trasa omija tylko jedną miejscowość do tego przybyło kilka rond na trasie które spowalniają i utrudniają ruch samochodów .Nie masz się więc czym chwalić panie Krajewski !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − thirteen =