RN
TwitterFacebook

Jest najnowsza płyta łomżyńskich filharmoników [AUDIO]

Ukazała się najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zatytułowana Polish Contemporary Concertos, nagrana wspólnie z wybitnymi polskimi solistami: Marcinem Dyllą (gitara), Pawłem Gusnarem (saksofon), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) oraz Tomaszem Strahlem (wiolonczela). Album wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX.

Na płycie znajdują się polskie współczesne koncerty instrumentalne: Koncert na gitarę i orkiestrę smyczkową Marcina Błażewicza, Trinity Concerto na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego oraz Concerto Lendinum Sławomira Czarneckiego.

– Bardzo się cieszę, że udało się zebrać tak znakomitych solistów na jednej płycie. Co ciekawe, wszystkie koncerty zostały wykonane przez solistów, którym były dedykowane! – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Płyta Polish Contemporary Concertos jest już dwunastym albumem w dorobku Łomżyńskiej Filharmonii. Poprzednie płyty otrzymały pięć nominacji do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK oraz jedną do International Classical Music Awards.

Mateusz Goc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *