RN
TwitterFacebook

Jeziorko: Uczniowie piszą kartki do medyków. Możesz wybrać, które trafią w ich ręce

Darmowa pizza, oklaski na balkonie, a może kartka? Sposobów na okazanie wdzięczności służbie zdrowia jest wiele. Jeden z nich poznały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku, które wzięły udział w konkursie „Kartka dla medyka”.

Zdaniem pani Ewy Szwagulińskiej, inicjatorki konkursu, to dobry sposób na uwrażliwienie i uczenie dzieci okazywania wdzięczności:

– Dzieci są zamknięte w domu. Nie wiedzą co się dzieje. Ktoś pracuje, ktoś pracuje ciężko, naraża swoje życie. Trwa walka, a my jesteśmy jakby od tego odcięci. Dzieci też musza być świadome tego, co się dzieje wokół, więc wpadłam na pomysł, że w domu będą robiły prace plastyczną na konkurs „Kartka dla medyka”.

Okazuje się, że dzieci mają medykom wiele do powiedzenia:

– Że trzymamy kciuki. Że walczymy. Że wyrażamy właśnie swoje podziękowanie. Że chcemy być świadomie pomagać medykom, a nie utrudniać, więc na niektórych pracach pojawiły się hasła „nie kłam medyka” i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami pokonamy koronawirusa. 

Głos na najładniejszą kartkę będzie można oddać od jutra na facebookowej stronie szkoły, więc to internauci zdecydują, które z nich trafią do służby zdrowia.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *