RN
TwitterFacebook

Już w niedzielę XIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica”

W najbliższą niedzielę 20 sierpnia o godzinie 13:00 w katedrze łomżyńskiej odbędzie się koncert zapowiadający XIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” pod nazwą Preludium Festiwalowe. Jako solistka wystąpi mezzosopranistka Karolina Kuklińska oraz skrzypek Stanisław Kuk. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.

Koncert Preludium Festiwalowe, poza łomżyńską katedrą, będzie miał miejsce także w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy 27 sierpnia o godz. 12.15.

Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się 3 września w katedrze w Łomży o godz. 13.00. Przed publicznością wystąpią: Wrocław Baroque Ensemble, Chór Narodowego Forum Muzyki i wykonają Oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla.

Festiwal potrwa do 8 października, w czasie jego trwania  będzie można bardzo zróżnicowaną muzykę  Nasz festiwal prezentuję, bardzo różnorodną muzykę. Jest to muzyka instrumentalna, wokalna, poważna i lekka, czy muzyka refleksyjna. Wszystkie barwy muzyczne pojawiają się w naszych festiwalowych koncertach – mówi Jan Miłosz Zarzycki dyrektor dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Festiwal zakończy się 8 października i oprócz Łomży zagości m.in. w Zambrowie, Szczuczynie, Ostrołęce, Śniadowie, czy Grajewie. Warto także dodać, że wstęp na wszystkie koncertu festiwalu jest wolny.

 

 

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *