RN
TwitterFacebook

Karmienie piersią – zawsze i wszędzie! [AUDIO]

Karmienie piersią jest czynnością naturalną, a kobiety mogą karmić w każdym miejscu i w każdym momencie. To główna idea kampanii społecznej pn. „Koniec zabawy w chowanego”. Mamy karmiące mogą powołać się na autorytet samego Papieża. Otóż Papież Franciszek zachęca mamy do karmienia naturalnego nawet w kościele.

Kampania „Koniec zabawy w chowanego” ma zachęcić do karmienia piersią w przestrzeni publicznej. – Mamy karmiące mogą być w każdym środowisku i powinny w tym środowisku spotkać się też z dużą życzliwością – podkreśla dr Bożena Florczyk, pediatra, neonatolog, konsultant laktacyjny. – Kolejnym celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na sam fakt karmienia piersią, jakby podniesienie rangi społecznej dziecka i matki karmiącej. Jest to ważne dla matki, dla dziecka, ale samo karmienie naturalne jest też ważne społecznie – wyjaśnia dr Bożena Florczyk.

Mieszkańców regionu zapytaliśmy, co sądzą o matkach publicznie karmiących piersią:

Kampania składa się z dokładnych wskazówek na temat karmienia piersią w galerii handlowej, parku, restauracji i kościele. Te skierowane są do mam, ale również do innych osób, które mogą znajdować się w pobliżu karmiącej oraz do osób zarządzających daną przestrzenią. Każdy dyrektor, restaurator czy spacerowicz może się dowiedzieć, jak się właściwie zachować, by nie uchybić godności własnej i innych osób.

Patronat honorowy nad kampanią „Koniec zabawy w chowanego” objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. Jednym z jej partnerów jest Centrum Opatrzności Bożej. Opiekę merytoryczną nad kampanią sprawują psychologowie, socjologowie, antropolodzy oraz organizacje pozarządowe.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *