TwitterFacebook

KAS nie próżnuje w Łomży

W ostatnich dniach funkcjonariusze KAS z Łomży przeprowadzili wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz hazardowej szarej strefy. W ich wyniku do magazynów łomżyńskiej Służby Celno-Skarbowej trafiło blisko 2000 paczek papierosów pochodzących z przemytu, 32 kg nielegalnego tytoniu oraz 2 automaty do gier hazardowych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali jedną z posesji w powiecie ostrowskim. Mundurowi ustalili, że jej właścicielka zajmuje się obrotem nielegalnymi papierosami. Podczas przeszukania domu, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodu należących do 47-letniej kobiety funkcjonariusze znaleźli ponad 1300 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

W trakcie trwania czynności kontrolnych na posesję wjechał osobowy volkswagen kierowany przez 59-letniego mieszkańca Sokółki. Jak się okazało mężczyzna w bagażniku samochodu przywiózł kolejne 550 paczek białoruskich papierosów. Nie był to koniec kłopotów sokółczanina. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli następne 100 paczek nielegalnych papierosów oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze wszczęli wobec kobiety i mężczyzny sprawy karne skarbowe. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny i przepadek nielegalnego towaru.

Funkcjonariusze KAS z Łomży ustalili również, że w jednym z lokali w Kolnie nielegalnie sprzedawany jest tytoń do palenia. Podczas przeszukania wcześniej wytypowanych pomieszczeń oraz samochodu zaparkowanego na pobliskim parkingu mundurowi znaleźli 32 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wobec sprzedającej nielegalny towar 37-letniej kobiety wszczęta została sprawa karna skarbowa.

Również kontrola w zakresie nielegalnego hazardu jest stałym elementem działań funkcjonariuszy KAS z Łomży. Ostatnia taka akcja zaowocowała zatrzymaniem w jednym z lokali na terenie Zambrowa 2 automatów działających wbrew przepisom ustawy hazardowej. Organizatorowi nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego nielegalnego automatu.

KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *