RN
TwitterFacebook

Kisielnica: Wybuch gazu w ciężarówce. Poszkodowany kierowca trafił do szpitala

Kierowca ciężarówki ucierpiał w wyniku wybuchu butli z gazem w Kisielnicy. Wczoraj (7.05.) wieczorem zawiadomienie w tej sprawie otrzymała straż pożarna w Łomży.

Zgłoszenie dotyczyło wybuchu w naczepie samochodu ciężarowego. Na miejscu okazało się, że jest inaczej. O szczegółach brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży:

Miejscem wybuchu była kabina pojazdu ciężarowego. Samochód zaparkowany był na terenie stacji paliw w Kisielnicy. Do wybuchu gazu prawdopodobnie doszło ze względu na niedokręcenie zaworu tej butli. Gdy gazu nazbierało się w kabinie tyle, że stworzył on mieszaninę wybuchową, w wyniku pojawienia się zewnętrznego źródła zapłonu, doszło do wybuchu gazu.

W tej samej kabinie w momencie wybuchu znajdował się kierowca.

– Kierowca w wyniku wybuchu doznał licznych uszkodzeń ciała. Po dojeździe ratownicy przekazali osobę poszkodowaną dla zespołu ratownictwa medycznego. Butla z gazem została sprawdzona pod kątem szczelności i umieszczona w bezpiecznym miejscu. 

Kierowca z licznymi poparzeniami został przewieziony do szpitala. Zniszczeniu uległa też kabina ciężarówki. Do akcji zaangażowano cztery zastępy straży pożarnej.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *