TwitterFacebook

Koncert „Wersalinki” w Drozdowie [FOTO]

Muzeum Przyrody w Drozdowie uczciło Święto Wojska Polskiego. Wczoraj (15.08) w pięknych okolicznościach natury w parku w Drozdowie miał miejsce ciekawy koncert Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Wersalinka”.

Kierownictwo artystyczne nad orkiestrą sprawują: Krzysztof Witkowski (Polska), Rein Vendla (Estonia), Olegs Kolesniczenko i Ruslans Margeviczs (Łotwa). Podczas koncertu orkiestra zaprezentowała muzykę klasyczną, popularną i patriotyczną. Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Wersalinka” ma już trzynaście lat. W ciągu tego okresu zagrało w orkiestrze około ośmiuset osób i odbyło się ponad sto koncertów w Polsce, Estonii, na Białorusi i Ukrainie.

Koncertowi towarzyszyły występy grupy tanecznej, którą tworzyły mażoretki z Zambrowa i Dobrzenia Wielkiego (woj.opolskie). Pierwszy to zespół „Enigma” z Zambrowa prowadzony przez Marię Gierasiumiuk. Zespół jest zdobywcą mistrzostwa Polski regionu północno-wschodniego a w tym roku reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy. Drugi to zespół Senioritas z Dobrzynia Wielkiego, który prowadzony jest przez Martę Jabłońską. Zespół jest wielokrotnym zdobywcą mistrzostwa Polski, trzykrotnym zdobywcą Grand Prix Polski a także wielokrotnym mistrzem Europy i świata.

Występy młodych artystów zostały entuzjastycznie przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność. Po koncercie przygotowano niespodziankę. Była nią musztra paradna orkiestry wraz z mażoretkami. Po niej wystąpiły dzieci z zespołu artystycznego „Śpiewające serce” z Lidy na Białorusi.

Tekst i foto: Emilian Kudyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *