RN
TwitterFacebook

Kondycja i dobroczynność. 24-godzinny Maraton Pływacki w Łomży

Doba pływania z myślą o potrzebujących. W najbliższą sobotę rusza 24 godzinny charytatywny maraton pływacki, z którego dochód zasili Fundusz „Dzieci Chore” powołany przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Akcja organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, czasu i dystansu będą pilnować wolontariusze Caritas.

Każdy przepłynięty metr w ramach 24-godzinnego Maratonu Pływackiego to kolejne złotówki w dobroczynnej skarbonie Caritas, ale również okazja do promowania sportu w mieście i korzystania z rekreacyjnych zasobów MOSiR. Inicjatywa jest jedną z największych tego typu imprez w regionie.

Nasi wolontariusze będą stanowić skład kadry sędziowskiej, ich zadaniem będzie również dokładny pomiar dystansu. Wszyscy przejdą w piątek odpowiednie szkolenie. Wsparcia udzieli młodzież między innymi ze Śniadowa i Płonki Kościelnej, łącznie ponad 150 osób – mówi Katarzyna Szklarz koordynator akcji z ramienia Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Warto dodać, że w ubiegłym roku blisko 500 uczestników przepłynęło łącznie 1128 km. Rekord akcji wynosi 1705 km i został ustanowiony w 2015 roku. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w imprezie razem z uzyskanym wynikiem. 24-godzinny Maraton Pływacki odbędzie się w najbliższą sobotę w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży, tam właśnie przyjmowane są aktualnie zapisy. Początek o godzinie 12:00.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *