RN
TwitterFacebook

Konferencja PO: Porady, wybory do europarlamentu i podwyżki dla nauczycieli

Działacze łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej na zorganizowanej dzisiaj (15.03) konferencji prasowej, poruszyli tematy dotyczące nachodzących wyborów do europarlamentu, podwyżek dla nauczycieli czy uruchomienia cyklicznych dyżurów radnych miejskich i radnego sejmiku województwa w każdy piątek w biurze PO.

Tworzenie list jest na finiszu.

Maciej Borysewicz zaznaczył na wstępie, że łomżyńska platforma mocno włącza się w projekt Koalicji Europejskiej. – My współpracujemy, rozmawiamy i ta współpraca jest bardzo zaawansowana. Myślę, że w przyszłym tygodniu przedstawimy państwu szczegóły dotyczące naszego miasta. 26 marca ma zostać przedstawiona pełna lista kandydatów z naszego okręgu. Będzie ona liczyć 10 nazwisk – 5 z województwa podlaskiego i 5 z województwa warmińsko-mazurskiego. Na „jedynce” w naszym okręgu z listy Koalicji Europejskiej jest były piłkarz między innymi Jagielloni Białystok i reprezentacji Polski, Tomasz Frankowski. Maciej Borysewicz zaznacza, że nie jest to zwykły piłkarz, ale były kadrowicz, który znakomicie prowadził karierę w zagranicznych klubach i zwraca uwagę na fakt, że Tomasz Frankowski zna 4 języki obce. – Co jest więc bardziej potrzebne w parlamencie europejskim niż znajomość języków obcych? Porównując to z kandydatami, którzy będą zajmowali czołowe miejsce z innych partii, którzy nie znają języków obcych to sami sobie państwo odpowiedzcie na pytanie, jak w Brukseli będą oni załatwiać nasze sprawy? Wiceprzewodniczący rady miejskiej mówi, że nie ma znaczenia czy ktoś jest piłkarzem czy lekarzem, ale ważne są wyznawane przez danego kandydata wartości.

Radni PO chcą pomagać mieszkańcom

W każdy piątek od godziny 16:00 mieszkańcy Łomży będą mogli zaczerpnąć pomocy od radnych miejskich oraz radnego sejmiku z Platformy Obywatelskiej. Jak mówi Piotr Serdyński, takie spotkania są dla łomżyńskich działaczy PO bardzo istotne. – Chcemy być otwarci dla mieszkańców. Chcemy poznawać ich potrzeby, a mogą być one różne, może to być potrzeba wybudowania chodnika czy reorganizacji ruchu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców z każdym problemem – mówił radny. Z inicjatywy posła Roberta Tyszkiewicza w biurze będą także udzielane porady prawne. Takie spotkania „parasola prawnego”, będą odbywały się w każdy wtorek w godzinach od godz. 16 do 18. Porad będzie udzielał radca prawny.

Będzie strajk nauczycieli?

Jak mówi Edyta Śledziewska w poniedziałek i wtorek odbyły się mediacje Związku Nauczycielstwa Polskiego w sprawie podwyżek dla nauczycieli, które nie zakończyły się porozumieniem, a podpisaniem protokołu rozbieżności dlatego, że dyrektorzy nie mają w swoich budżetach zagwarantowanych pieniędzy na podwyżkę wynagrodzeń. W związku z tym od dzisiaj do 22 marca, w szkołach będzie przeprowadzone referendum w sprawie strajku nauczycieli. – To otwiera drogę do sporu zbiorowego i być może do strajku nauczycieli. Przykre jest to, że żeby nauczyciele, pracownicy oświaty zarabiali godnie potrzebne jest podejmowanie takich działań. Jesteśmy za tym, żeby zarówno nauczyciele jak i pracownicy administracyjni zarabiali godne pieniądze – mówiła Edyta Śledziewska.

Bartosz Święciński

2 kommentarze

  1. Kurp Odpowiedz

    Kolejny kabaret PO wcxów, kolejne puste obietnice. Łomża stoi na bezmózgowcach politycznych, którzy potrafia wciskać kit swoim mieszkańcom. Po dojściu do żłobu zapomną o wszystkim. Liczą tylko na mamonę i przetrwanie w ciepłych gabinetach.. Na jednym z łomżyńskich portali napisał ktoś, że mamy czerpać wzorce od kolegów PO z Białegostoku. Jakie to są wzorce i czy to będzie kolejny krok “wyprzedaży” łomżyńskiego majątku.

  2. erjot Odpowiedz

    Nie rozumiem ludzi,którzy głosują na tych pajaców i anty polaków. Jak można tego nie widzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 9 =