RN
TwitterFacebook

Konkurs „Jestem bezpieczny na drodze” w Łomży po raz drugi [FOTO]

„Jestem bezpieczny na drodze” – to hasło drugiej edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego organizowanego przez Zespół Szkół Katolickich w Łomży. W dzisiejszym finałowym konkursie udział wzięli uczniowie klas 1-3 wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe – na uczniów klas pierwszych, uczniów klas drugich i trzecich. Najpierw pisali oni test indywidualnie, a później w grupach. Zadania testowe były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Trzeba było połączyć znaki do odpowiednich nazw, trzeba było znaleźć drogę do przedszkola i robiliśmy też krzyżówki oraz rebusy – mówi jeden z uczestników konkursu.

Jednak w tym konkursie nie rywalizacja była najważniejsza. Dla nas najważniejszym przesłaniem było to, żeby już małe dzieci wdrażać do takiego bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Jest tutaj taki obszar do zagospodarowania czyli te dzieci klas 1-3 i myślę, że jest to bardzo dobra inicjatywa służąca wszystkim – dzieciom, rodzicom i innym uczestnikom w ruchu drogowym – przekonuje dyrektor szkoły Bożena Śliwowska.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *