RN
TwitterFacebook

Kopciuszek, jakiego nie znacie [FOTO]

Wydaje się, że w bajce opartej o tekst Jana Brzechwy, znanej od pokoleń, nic już nie może zaskoczyć. Jednak tym razem uczniowie kl. II b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży przygotowali mikołajkową niespodziankę – przedstawienie pt. „Kopciuszek”.

Widzowie poznali historię Macochy, która kochała czule dwóch nieznośnych synów, a do najcięższych prac zmuszała pasierba – Kopciuszka. I to właśnie ten chłopiec zostaje na balu wybrany przez Królewnę, a Król obiecuje, że zostanie on w przyszłości „królestwa głową”.

Piękne stroje, dekoracje, rekwizyty i muzyka stworzyły bajkową atmosferę w szkolnej sali, która na czas spektaklu zmieniła się w salę balową, kuchnię i salon Macochy.

Mali aktorzy przez dwa miesiące przygotowywali się do występu w trakcie pozalekcyjnych zajęć teatralnych, prób w klasie i zajęciach warsztatowych w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Była to dla nich praca, ale również świetna zabawa. Efekty swoich wysiłków pokazali swoim najbliższym, oraz uczniom klas O – III.

Nasze przedstawienie zaciekawiało, zachwycało i rozśmieszało. Tak dobry odbiór spektaklu uradował wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu: reżysera i scenografa Renatę Rucińską (wychowawca kl. II b), Małgosię Kneć – nauczycielkę, która pomagała w trakcie prób i obsłudze technicznej przedstawienia, rodziców, rodzeństwo, babcie zaangażowane w pomoc przy szyciu strojów, i wreszcie ośmioletnich wykonawców, których dyrektor Grażyna Ważna – Zwierzyńska na jednym z przedstawień obdarowała słodkościami.

Pani Renata już zastanawia się w świat jakiej bajki przeniesie nas razem ze swoimi małymi aktorami na kolejnym przedstawieniu.

Fot. Jacek Sokołowski

Anna Pawłowska 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 7 =