RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Cztery nowe potwierdzone przypadki zarażenia wirusem w Polsce

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych czterech przypadkach koronawirusa w Polsce. W województwie podlaskim do tej pory przebadano siedem osób pod kontem podejrzenia zarażenia Covid-19. Wszystkie wyniki były ujemne. 

Na konferencji prasowej minister zdrowia ogłosi, że są nowe cztery przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Osoby te przebywają w szpitalach w Szczecinie, Wrocławiu i Ostródzie. Szumowski powiedział, że zarażeni są objęci opieką medyczną. W całej Polsce ponad 6000 osób jest pod nadzorem sanepidu, kilkaset osób objętych kwarantanną.

Wojewoda Podlaski: wszystkie badania dały wynik ujemny

Komunikat w sprawie koronawirusa wydał wojewoda podlaskim. Wynika z niego, że do tej pory pod kontem podejrzenia zarażenia Covid-19 badano 7 osób. Wszystkie wyniki były ujemne.

Trzy osoby, które podróżowały autokarem z mężczyzną leczonym na koronawirusa na zachodzie Polski, uzyskały ujemny wynik badań na COVID-19. Wszystkim zalecono kwarantannę domową.

W szpitalu w Białymstoku również przebadano pod kątem COVID-19 trzy osoby, które trafiły z podejrzeniem zapalenia górnych dróg oddechowych. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Zalecono nadzór epidemiologiczny.

Podobnie sytuacja wygląda u pacjentki, która trafiła na oddział zakaźny w szpitalu w Łomży z wysoką gorączką i kaszlem. Przeprowadzone u niej badania również dały wynik ujemny.

IAR/PUW/red.pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *