RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy przeszli testy na obecność patogenu

80 pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zostało poddanych badaniu na obecność koronawirusa. To pokłosie wykrycia zakażenia wirusem u mężczyzny będącego pracownikiem szkoły.

– Cała akcja odbyła się na parkingu przed placówką i przebiegła bardzo sprawnieinformuje Artur Wierzbowski, wójt gminy Piątnica. – Nauczyciele podjeżdżali prywatnymi samochodami na plac szkolny, gdzie był przez pogotowie przygotowane dwa zastępy ludzi. Jeden był Grupy Ratowniczej Nadzieja, drugi był z pogotowia ratunkowego i zostały pobrane przez szybę wymazy do badania. Oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Ratownicy byli ubrani w stroje odpowiednie, czyli kombinezony, maski, rękawiczki. Byli spryskiwany płynem po każdym badaniu. Były zdejmowane rękawiczki po każdym badaniu, także wszystko było bezpieczne.

Do zachorowania u zakażonego mężczyzny miało dojść już po zarządzeniu obowiązkowej przerwy w nauce. Aktualnie w województwie podlaskim potwierdzono 32 przypadki zarażenia koronawirusem.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *