RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Zarażony pracownik łomżyńskiego szpitala. Zamknięty oddział kardiologii w Grajewie

Jak informuje portal Grajewo24 dziś w nocy zamknięty został oddział kardiologii Szpitala Ogólnego w Grajewie. Powodem jest zakażony koronawirusem technik RTG obsługujący angiograf, dojeżdżający z Łomży do Grajewa i Warszawy.

Kwarantannie poddano także ośmiu grajewskich strażaków, którzy aktualnie przebywają w budynku Domu Seniora w Grajewie. Osoba z rodziny jednego z mundurowych miała kontakt z zakażonym technikiem. Obecnie Państwową Straż Pożarną zabezpiecza jednostka OSP w Grajewie. Postawiono również w gotowość ościenne Ochotnicze Straże Pożarne. Na miejscu pracuje również mobilne Stanowisko Kierowania.

W całym budynku grajewskiej straży przeprowadzana jest dezynfekcja. Po starannym jej przeprowadzeniu Państwowa Straż Pożarna rozpocznie swoją pracę normalnie. Trwa oczekiwanie na wyniki testów osób, które przebywały na oddziale kardiologii szpitala w Grajewie. Do tego czasu wszystkie osoby mające jakikolwiek kontakt zarówno bezpośredni jak i pośredni z osobą zakażoną będą izolowane.

Przypomnijmy, że do tej pory w województwie podlaskim jest 27 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. 

 

Grajewo24.pl/red. pg

1 komentarz

  1. PSL - wy Wójt Odpowiedz

    Przypominam informacje medialne o tym że Wójt Artur Wierzbowski pod koniec lutego wrócił z Włoch z Bergamo gdzie szalał już corona wirus i zlekceważył zalecenia dotyczące kwarantanny. Inaczej czyli odpowiedzialnie postąpił wice-prezydent Łomży uczestnik tego samego wyjazdu i od razu izolował się 14 dni. Pan wójt Piątnicy po kilku dniach bytności w pracy i na spotkaniach np, w Olszynach łaskawie udał się na kwarantannę chodz był w tym czasie w Cydzynie na pokazach sprzętu strażackiego. Dziś także pracownicy Urzędu w Piątnicy czują się mocno niepewni.
    Brak odpowiedzialności i rozwagi powoduje takie sytuacje jak mamy w Szkole w Piątnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + nineteen =