TwitterFacebook

Krzysztof Bałata zrezygnował z zarządzania szpitalem w Łomży

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży rezygnuje ze stanowiska. Krzysztof Bałata złożył już stosowne pismo w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Tym samym potwierdzają się wcześniejsze informacje, że pokieruje Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął dziś stosowną decyzję w tej sprawie. To właśnie tam w marcu został ogłoszony konkurs na to stanowisko, który rozstrzygnięty został na korzyść Bałaty. Dyrektor łomżyńskiego szpitala miał dwa tygodnie od ogłoszenia wyników konkursu na podjęcie decyzji. Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do UMWP, złożył on już na biurko marszałka rezygnację z kierowania placówką w Łomży. Krzysztof Bałata szpitalem w Rzeszowie pokieruje już od najbliższego piątku (26.05).

Przypomnijmy, że Krzysztof Bałata już wcześniej próbował wrócić w rodzinne strony. Po tym, jak został dyrektorem szpitala w Łomży, pod koniec 2015 roku wygrał konkurs na kierownictwo w szpitalu w Jarosławiu. Wtedy jednak zdecydował pozostać na Podlasiu. Tym razem Krzysztofa Bałaty nie udało się zatrzymać w Łomży.

Krzysztof Bałata stanowisko dyrektora szpitala w Łomży objął 15 maja 2013 roku, wygrywając wcześniej konkurs ogłoszony przez zarząd województwa podlaskiego. Od razu musiał zmierzyć się z wyzwaniem doprowadzenia do płynności finansowej placówki. Szpital miał wtedy zadłużenie sięgające blisko 50 milionów złotych, z czego 15 milionów było kwotą natychmiastowej wymagalności.

W pierwszych miesiącach urzędowania Bałata nie unikał trudnych, ale koniecznych decyzji. Te dotyczyły między innymi wstrzymania nagród miesięcznych wypłacanych pracownikom etatowym czy zmniejszenia stanowisk kadry zarządzającej. Zinwentaryzował też oddziały szpitalne i doprowadził do opracowania wspólnego przetargu na dostawę leków. To już w pierwszym roku pracy nowego dyrektora zaowocowało wypracowaniem zysku. Od tamtego czasu placówka zaczęła wychodzić na prostą i odzyskała zdolności finansowe.

pz/mk/arch.l24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *