RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka. Anna Szyszka Mistrzynią Polski w biegach górskich [FOTO]

Biegaczka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża Anna Szyszka zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Na Krótkim Dystansie (6 km z różnicą wzniesień 280 m), które rozegrano w Krynkach, województwo świętokrzyskie. W Mistrzostwach wzięło udział 240 zawodniczek i zawodników z 42 klubów a co ciekawe Ania była debiutantką na tej imprezie. Jak mówi zawodniczka trasa jak to bywa w górach była ciężka i wymagająca a zmęczenie bardzo duże.

Oprócz Ani bardzo dobrze spisali się również inni seniorzy PREFBETU. Justyna Korytkowska na crossie w Gołdapi wygrała swój 3 bieg z rzędu, tym razem na bardzo ciężkiej leśnej trasie. Na tych samych zawodach Rafał Pogorzelski zajął drugą lokatę ulegając jedynie Olimpijczykowi Łukaszowi Parszczyńskiemu (Londyn 2012). Niestrudzony Piotr Łobodziński tym razem z małżonką Iwoną Wichą wybrali się do Krynicy na festiwal biegowy i to z dobrym skutkiem. Piotr na dystansie 10 km był drugi(30.44 min) a na 22 km wywalczył trzecią lokatę, natomiast Iwona na 22 km była druga. Kolejna osoba z sukcesami to Ewa Jagielska, która zwyciężyła na 10 km w biegu Biegnij Warszawo, co ciekawe Ewa w biegu open z mężczyznami zajęła bardzo wysokie 4 miejsce. W tym biegu wzięło udział 500 osób.

Kolejna nasza biegaczka Monika Nawrat wzięła udział w zawodach w czeskiej Ostrawie , gdzie w biegu Cesky Beh Żen (czyli czeski bieg kobiet) w gronie 188 zawodniczek zajęła świetne 2 miejsce na dystansie 10 km. Warunki biegowe były bardzo trudne ponieważ wiał huraganowy wiatr a trasa prowadziła po górkach. Bieg był podzielony na pięć około czterdziestoosobowych „fal” a Monika znalazła się w przedostatniej co kosztowało ją mijanie kolejnych zawodniczek z wcześniejszych grup na trasie, przez co być może nie wygrała biegu(strata do zwyciężczyni kilku sekund).