RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka. Anna Szyszka Mistrzynią Polski w biegach górskich [FOTO]

Biegaczka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża Anna Szyszka zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Na Krótkim Dystansie (6 km z różnicą wzniesień 280 m), które rozegrano w Krynkach, województwo świętokrzyskie. W Mistrzostwach wzięło udział 240 zawodniczek i zawodników z 42 klubów a co ciekawe Ania była debiutantką na tej imprezie. Jak mówi zawodniczka trasa jak to bywa w górach była ciężka i wymagająca a zmęczenie bardzo duże.

Oprócz Ani bardzo dobrze spisali się również inni seniorzy PREFBETU. Justyna Korytkowska na crossie w Gołdapi wygrała swój 3 bieg z rzędu, tym razem na bardzo ciężkiej leśnej trasie. Na tych samych zawodach Rafał Pogorzelski zajął drugą lokatę ulegając jedynie Olimpijczykowi Łukaszowi Parszczyńskiemu (Londyn 2012). Niestrudzony Piotr Łobodziński tym razem z małżonką Iwoną Wichą wybrali się do Krynicy na festiwal biegowy i to z dobrym skutkiem. Piotr na dystansie 10 km był drugi(30.44 min) a na 22 km wywalczył trzecią lokatę, natomiast Iwona na 22 km była druga. Kolejna osoba z sukcesami to Ewa Jagielska, która zwyciężyła na 10 km w biegu Biegnij Warszawo, co ciekawe Ewa w biegu open z mężczyznami zajęła bardzo wysokie 4 miejsce. W tym biegu wzięło udział 500 osób.

Kolejna nasza biegaczka Monika Nawrat wzięła udział w zawodach w czeskiej Ostrawie , gdzie w biegu Cesky Beh Żen (czyli czeski bieg kobiet) w gronie 188 zawodniczek zajęła świetne 2 miejsce na dystansie 10 km. Warunki biegowe były bardzo trudne ponieważ wiał huraganowy wiatr a trasa prowadziła po górkach. Bieg był podzielony na pięć około czterdziestoosobowych „fal” a Monika znalazła się w przedostatniej co kosztowało ją mijanie kolejnych zawodniczek z wcześniejszych grup na trasie, przez co być może nie wygrała biegu(strata do zwyciężczyni kilku sekund).

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =