RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka. Dawid Likwiarz Mistrzem Polski w biegu na 1 500 metrów

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrano w Radomiu znakomicie wypadł uczeń klasy maturalnej Liceum Mistrzostwa Sportowego Dawid Likwiarz. Zawodnik LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża pierwszego dnia otarł się o finał zajmując 9 lokatę na 800 m, a następnie po dniu przerwy został niespodziewanym Mistrzem Polski w biegu na 1 500 metrów.

Dawid ustanowił przy tym nowy rekord życiowy(4:02,05 sek.)

– Nasz zawodnik po trzech zgrupowaniach w Szklarskiej Porębie był bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji i liczyliśmy na jego dobry występ, ale nie aż tak znakomity!! Już bieg na 800 metrów pokazał, że mogą to być dla nas i biegacza dobre Mistrzostwa, ponieważ zawodnik przyjechał na Mistrzostwa z 17 wynikiem a o mały włos nie wszedł do finału ostatecznie zajmując wysokie 9 miejsce. To, że odpadł w eliminacjach okazało się błogosławieństwem, ponieważ miał jeden dzień odpoczynku pomiędzy startami w przeciwieństwie do głównych rywali , którzy w większości startowali trzy dni pod rządmówi trener Andrzej Korytkowski. Drugą dobrą informacją było to, że jego seria, która teoretycznie była słabsza została wylosowana jako druga co znaczyło, że będziemy znali wyniki pierwszej serii i będzie można na szybko ustalić taktykę. Jak się okazało, zawodnicy z pierwszej serii trochę nie docenili konkurentów a być może też byli zmęczeni wcześniejszymi biegami, zawiesili porzeczkę swoim konkurentom na poziomie ustanowienia nowych rekordów życiowych.

Czołówka drugiej serii sprostała tym wymogom,bo pierwszych 5 zawodników poprawiło „życiówki” o kilka sekund zajmując pierwsze pięć miejsc. Dawid, który do Radomia przyjechał z 19 wynikiem od startu był aktywny biegnąc na 2-3 miejscu i na ostatniej prostej mocno zafiniszował wygrywają bieg i zostając Mistrzem Polski Juniorów. Ten sukces to drugi medal tego zawodnika, ponieważ w poprzednim sezonie zdobył brązowy ”krążek” w sztafecie 4×400 juniorów młodszych.

Dawid na podium z pierwszym trenerem Andrzejem Wardaszką.

Dodatkowym powodem do zadowolenia jest powołanie zawodnika do reprezentacji Polski na mecz lekkoatletyczny U-20 z Czechami, który odbędzie się 20 września w Karpaczu.

Dawid Likwiarz to podopieczny Andrzeja Korytkowskiego, do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży trafił w 2018 roku z Ostrowi Mazowieckiej, gdzie trenował u trenera Andrzeja Wardaszki, który zresztą nadal współpracuje z „PREFBETEM” pomagając w szkoleniu zawodników. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o tym ambitnym średniodystansowcu.

 

mat. nadesłany/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *