RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka: Prefbet Śniadowo Łomża kontynuuje serię dobrych występów

Kolejne cztery dobre starty mają za sobą zawodnicy klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Oto podsumowanie.

W minionym tygodniu zawodnicy będąc na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie „przy okazji” wzięli udział w Memoriale im. Wiesława Kiryka w Oleśnicy. W tych zawodach awans na Mistrzostwa Polski wywalczyli Paweł Dąbrowski (200 m-22.57) oraz Piotr Bagiński (600 m-1.29,26). Rekord życiowy na 200 m-26,23 pobiła Maja Łyskowka, a dobre rezultaty w biegu na 1500 m uzyskały Sandra Michalak i Justyna Korytkowska (odpowiednio 4:29,77 i 4:31,79)

Kolejny weekend był również bardzo pracowity ponieważ łomżyńscy lekkoatleci startowali aż w 3 miejscach. Najpierw w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS (Ciechanów) wywalczyli 2 brązowe medale oraz 3 kolejne awanse na Mistrzostwa Polski, a następnie w mistrzostwach województwa podlaskiego (Białystok) wywalczyli 12 medali.

Jednak najważniejszą imprezą były Mistrzostwa Polski Seniorów (Włocławek), w których wywalczyli kilka wysokich lokat i rekordów życiowych. Obecnie do rozgrania we wrześniu zostały jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Juniorów, Juniorów młodszych, młodzików oraz 10 000 m seniorów. Do tych wszystkich mistrzowskich imprez na razie awans wywalczyło 21 osób, a dalsze 5 ma realne szanse, aby wziąć udział w tych zawodach.