RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka: Rafał Pogorzelski z kolejnym medalem Mistrzostw Polski [FOTO]

Nie zwalniają tempa zawodnicy trenera Andrzeja Korytkowskiego z LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Tym razem podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które rozegrano w Toruniu biegacz tego utytułowanego klubu Rafał Pogorzelski startował w biegu na 3000 metrów.

Zawodnik będący młodzieżowcem, wśród seniorów zajął wysokie szóste miejsce, a w swojej kategorii, po zaciętej walce, w której losy medalu ważyły się do ostatnich metrów, wywalczył brązowy medal. Uzyskany czas to 8:32.30.

– Cieszę się bardzo z tego medalu, ponieważ Rafał to jeden z najsumienniejszych i najambitniejszych zawodników w klubie. Uważam, że ciężko zapracował na ten sukces. Po halowych Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach mamy 3 medale, co ciekawe w poprzednim roku o tej porze nie było ani jednego. Jest szansa na kolejny rok ze świetnymi sukcesami – mówi Andrzej Korytkowski, trener LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

Rafał Pogorzelski to absolwent Gimnazjum w Kobylin Borzymy oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, obecne student PWSIiP w Łomży. Medal Rafała jest jego szóstym „krążkiem” wywalczonym na Mistrzostwach Polski, ponadto ten biegacz startował na Mistrzostwach Europy juniorów młodszych (Tibiisi), gdzie zajął szóstą lokatę na dystansie 2000m z przeszkodami.

Następne zawody już za 3 tygodnie – Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych oby znów z medalami.

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + four =