RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka. Walczaki z “Prefbetu” pobili czterdziestoletni rekord Polski

Ustanowieniem rekordu Polski w sztafecie 4×400 metrów mężczyzn zakończyli znakomity start na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu lekkoatleci klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Nasi sprinterzy uzyskali wynik 3:18,55 sek. poprawiając dotychczasowy rekord Budowlanych Szczecin (23.09.1980 Łódź-3:18,71) o 0,16 sek.

Jak znakomity to wynik niech świadczy fakt, że przez 40 lat nie udało się go pobić żadnemu polskiemu klubowi. Dodatkowa ciekawostka: klub „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża jest jedynym klubem w Polsce, który posiada 2 rekordy Polski w biegach sztafetowych (drugi to rekord Polski Juniorów 4×400 Toruń 2008-3:11.66 w składzie Kakareko G., Chyliński D., Olszewski P., Wojno A.).

Wynik w Radomiu mógłby być lepszy, lecz na przeszkodzie stanął silny wiatr (ponad 3 m/s), który poważnie utrudniał rywalizację zawodnikom. Dodatkowo biegacze chcąc walczyć o rekord nie mogli się oszczędzać, więc prowadzili od startu do mety stawkę ośmiu najlepszych klubów występujących w ścisłym finale dyktując jak się okazało rekordowe tempo.

Naszym czterystumetrowcom oprócz gratulacji za rekord i mistrzostwo Polski należą się duże słowa uznania za ambicję, ponieważ trzech z nich w ciągu 3 dni zaliczyło aż po 4 starty. Dwa kolejne medale, tym razem brązowe padły łupem Martyny Krawczyńskiej 800 m-2:12,84 sek. oraz sztafety 4×100 mężczyzn 42.73 sek.

Praktycznie wszyscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze lub dobrze, poprawiali swoje rekordy życiowe lub zajmowali miejsca wyższe niż te na liście rankingowej z jakimi przystępowali do rywalizacji. Przełożyło się to na rekordowy występ drużyny mającej 17 osób startów i dający 66 punktów co dało s 5 lokatę w Polsce wśród 213 klubów biorących udział w Mistrzostwach. Zarówno 17 startów jak i 66 pkt. to rekordowe osiągnięcia klubu w historii jego istnienia.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 11 =