RN
TwitterFacebook

Lekkoatletyka. Zawodnicy Prefbetu ciągle w formie

Po raz kolejny w tym sezonie dobrze zaprezentowali się lekkoatleci klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Tym razem swoją formę pokazali biorący udział w Mistrzostwach Polski Młodzików oraz biegach ulicznych i przełajowych w różnych częściach naszego kraju.

W Słupsku spotkanie wyznaczyli sobie najmłodsi lekkoatleci na mistrzostwach Polski U-16. W tych zawodach Dawid Wołyniec w rzucie oszczepem zajął wysokie 6 miejsce(47,29m), Piotr Bagiński po zwycięstwie w swojej serii na 600 metrów i ustanowieniu rekordu życiowego(1:27,44sek) awansował z 17 na 9 lokatę. Również zwycięstwo w swojej serii i duży postęp zanotował Łukasz Porucznik, który w biegu na 200m przez płotki poprawił się prawie o 2 sekundy awansując z 37-go aż na 10 miejsce. W tej samej serii Jakub Jamiołkowski był 3 i ustanowił rekord życiowy 30,11sek. W biegu na 600metrów pań Wiktoria Grabowska pomimo kilku błędów pobiegła dobry wynik 1;43,83 zajmując 22 lokatę.

Młodzicy biegali w Słupsku, a ich starsi koledzy rozjechali się po całej Polsce i startowali z sukcesami. Piotr Łobodziński w tatrzańskim biegu na Kasprowy Wierch zajął 3 lokatę w kategorii open a w Mistrzostwach Polski zdobył srebrny medal. Następnego dnia nasz niestrudzony Towerunner zaliczył 2 biegi w Trzebini oba wygrywając. Zarówno na 5km-16.05 sek. jak i po południu na 10km-32.35. sek Również dwoma zwycięstwami mogą się pochwalić Mateusz Niemczyk i Justyna Korytkowska. Mateusz zwyciężył w biegach przełajowych w Tczewie na 10km(31,37sek) oraz w Borównie na 5,5km. Justyna zwycięsko kończyła biegi w Ostródzie na 10km(38.56sek.) oraz w Winnicy-5km(19.39sek). w tych samych biegach Rafał Pogorzelski zajął odpowiednio 5-te i 2-gie miejsce.

Już w najbliższy weekend kolejne starty zarówno w Mistrzostwach Polski w sztafetach jak i biegi uliczne i przełajowe. Mamy nadzieję, że dobra passa będzie podtrzymana.