RN
TwitterFacebook

Lidia Chętnik z najlepszym plakatem zawodu przyszłości

Lidia Chętnik, uczennica kl. III (oddział gimnazjalny) Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Zawód Przyszłości” w kategorii plakat. Konkurs dedykowany różnym zawodom, skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych w ramach działań podejmowanych w ramach projektu „Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”.

W tym realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 projekcie uczniowie III klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży uczestniczyli w ubiegłym roku szkolnym i kontynuują swój udział także w tym roku. Głównym celem Projektu jest popularyzacja kształcenia zawodowego, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w planowaniu ścieżki edukacji swoich dzieci. Zadaniem projektu jest ukazanie walorów i możliwości, ale głównie korzyści, jakie mogą osiągnąć młodzi ludzie, wybierając dalszą edukację prowadzącą do uzyskania uprawnień do pracy w określonym zawodzie i na konkretnym stanowisku.

Jednym z konkursów odbywających się w ramach projektu był ten pod hasłem: „Zawód Przyszłości”. Wzięły w nim udział (w kategorii plakat) dwie uczennice SP 1 w Łomży: Lidia Chętnik i Wiktoria Kaczmarek. W plastycznych zmaganiach rywalizowało 116 uczniów ze szkół gimnazjalnych z czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego bielskiego, łomżyńskiego i suwalskiego. Ich zadaniem było stworzenie pracy przedstawiającej wizję zawodu przyszłości.

W etapie subregionalnym komisja konkursowa spośród nadesłanych prac wyłoniła
28 najlepszych plakatów, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazły się prace obydwu naszych uczennic, a zwycięzcą okazała się utalentowana Lidia Chętnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − six =