RN
TwitterFacebook

LMS w Łomży Mistrzem Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt [FOTO]

W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbył się dziś (24.03) finał Licealiady Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W finałowym turnieju udział wzięły 4 drużyny, które uzyskały najlepsze wyniki w zmaganiach ligowych – Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, IV Liceum Ogólnokształcące z Białegostoku, Zespół Szkół z Siemiatycz i Zespół Szkół z Dąbrowy Białostockiej.

Dziewczęta z Liceum Mistrzostwa Sportowego przystąpiły do turnieju bez żadnej porażki i były zdecydowanymi faworytkami. W pierwszym meczu podopieczne Stanisława Niedbały pewnie ograły Zespół Szkół z Dąbrowy Białostockiej 29:7, a w finale pokonały IV Liceum Ogólnokształcące z Białegostoku 13:9. Od początku nasz sukces był przewidywany. Dziewczyny grały bardzo równo. Od startu ligi wygrywaliśmy wszystkie pojedynki, większość z nich bardzo wysoko. Dzisiejszy turniej pokazał, że dominujemy w województwie podlaskim – mówi Stanisław Niedbała.

W meczu o trzecie miejsce Zespół Szkół z Dąbrowy Białostockiej wygrał z Zespołem Szkół z Siemiatycz 14:12. Szkoła z Siemiatycz nie zajęła miejsca na podium, ale za to dostała nagrodę za grę fair play.

Najlepszą strzelczynią turnieju okazała się Aleksandra Szymborska (LMS Łomża), najlepszą bramkarką Kaja Gryczewska (LMS Łomża), a najlepszą zawodniczką Urszula Białomyzy (IV LO Białystok).

Teraz przed zawodniczkami z Łomży, z racji tytułu najlepszej drużyny w województwie, mistrzostwa Polski, które odbędą się w czerwcu. Jak przyznaje Stanisław Niedbała, istnieje szansa, że turniej o mistrzostwo kraju zostanie zorganizowany w Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *