RN
TwitterFacebook

Łobodziński pierwszy w Dubaju

Udany początek sezonu Piotra Łobodzińskiego na schodach, już dziewiąty w jego towerrunningowej karierze. Zawodnik z Łomży, aktualny Mistrz Świata w bieganiu po schodach nie wybiera się jeszcze na sportową emeryturę. W minioną sobotę po raz czwarty triumfował w biegu Almas Vertical Run w Dubaju. Łącznie, w przeciągu 4 ostatnich lat, zwyciężał w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już siedmiokrotnie – jak przystało na mistrza, oczywiście na siedem odbytych startów.

Wbiegnięcie na 280 metrowy biurowiec, czyli pokonanie ponad 1600 stopni zajęło Łobodzińskiemu 7 minut i 49 sekund. Co prawda zabrakło 4 sekund do własnego rekordu trasy, jednak biegacz LŁKS ‚Prefbet Śniadowo” Łomża był usatysfakcjonowany z uzyskanego czasu, a szczególnie miejsca.

 – Jak na pierwszy bieg, i to na początku lutego wyszło super, pomimo, że nie miałem rywali. Druga w open była Mistrzyni Świata Australijka – Suzy Walsham. Biegamy indywidualnie i nigdy nie wiadomo, czy nie przyjedzie jakiś utalentowany Kenijczyk i nie pobiegnie nadspodziewanie dobrze. Wolałem nie ryzykować i po prostu pobiegłem na miarę swoich obecnych możliwości. Forma na schodach jaką obecnie prezentuję jest jak najbardziej satysfakcjonująca – informuje Piotr Łobodziński.

Kolejny start na schodach Piotra Łobodzińskiego 23 lutego w Warszawie, następnie 13 marca w Paryżu na Wieży Eiffla.

AK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *