RN
TwitterFacebook

Łomża: 19. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W sobotę, 30 maja 2020 r. rozpoczyna się 19. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt.

Miejska Biblioteka w Łomży po raz kolejny włącza się w akcję i proponuje czytelnikom quiz „Co wiecie o zwierzakach – niezwyklakach” i konkurs z nagrodami „Literacka szarada”, które będą publikowane na fanpage’u Oddziału dla Dzieci. W ramach zajęć „Czytanie na śniadanie” będą też czytane fragmenty książek o bardzo lubianym słoniu Elmerze. Zaproszeni goście m.in.: przyrodnicy, leśnicy i pszczelarze przeczytają wybrane teksty o zwierzętach, które zostaną sfilmowane i zamieszczone na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych biblioteki. Również bibliotekarze przedstawią swoje interpretacje tekstów literackich wybranych ze Złotej Listy książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, które mówią o zwierzętach, a przede wszystkim prezentują świat ich oczami.

Szczegóły na stronie internetowej biblioteki.

MBP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *