RN
TwitterFacebook

Łomża: 40 lat MDK-DŚT minęło jak jeden dzień [FOTO]

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest samorządową instytucją upowszechniania kultury. Jej podstawowymi formami działalności są praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej oraz promocja wartościowej sztuki, zarówno profesjonalnej, jak i amatorskiej. W piątek 29 listopada, koncertem zespołu Raz Dwa Trzy, MDK-DŚT świętowało 40. rocznicę powstania.

Dyrektor Krzysztof Zemło przypomina, że kierowana przez niego jednostka prowadzi cyklicznie edukacyjne zajęcia grupowe i indywidualne m.in. w pracowni plastycznej, studiu wokalnym i studiu piosenki, kole teatralnym, z baletu czy też animacji filmowej. Organizuje także imprezy muzyczne, spektakle teatralne i kabaretowe, wystawy plastyczne i fotograficzne, warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, pokazy filmowe oraz konkursy i przeglądy.

Tylko w ubiegłym roku zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy około 180 różnego rodzaju wydarzeń. Powołaliśmy również do życia małe, artystyczne, działające cyklicznie Kino Galeriamówił Krzysztof Zemło.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas jubileuszowych uroczystości pogratulował wszystkim byłym i obecnym pracownikom MDK-DŚT niezwykłego zaangażowania w pracę na rzecz upowszechniania kultury i sztuki w naszym mieście.

Od początku swojego istnienia ta instytucja stała się zalążkiem i źródłem rozwoju kultury naszego miasta. To tutaj swoje talenty fotograficzne, muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne i wokalne mają szansę odkrywać i rozwijać najmłodsi łomżyniacy, a ci trochę starsi korzystać z bogatej i ciekawej oferty w postaci licznych koncertów, wystaw oraz spotkań autorskichpowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że MDK-DŚT odpowiada na potrzeby kulturalne naszej społeczności i rozbudza jej aktywność twórczą.

Świętowanie jubileuszu było także okazją do wręczenia podziękowań pracownikom Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, za wieloletnią pracę na rzecz łomżyńskiej kultury. W ten sposób wyróżnieni zostali: Anna Bureś, Elżbieta Gierwat i Andrzej Majewski.

Uroczystość, która odbyła się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, uświetnił występ legendarnej grupy Raz, Dwa, Trzy. Założony prawie trzydzieści lat temu zespół w swojej twórczości łączy muzykę rockową ze współczesną poezją.

UM Łomża/foto: Kamil Brzostowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *