RN
TwitterFacebook

Łomża: 55-letni mieszkaniec Gołdapi podejrzany o kradzież zatrzymany

Łomżyńscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie miasta. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. W miniony piątek 55-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Na początku ubiegłego tygodnia dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie miasta. Niezwłocznie zostały tam skierowane patrole policyjne. O zaistniałym fakcie zostały powiadomione też jednostki ościenne. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawca wybił szybę w oknie i dostał się do środka skąd zabrał pieniądze oraz biżuterię. Właściciel wycenił swoje straty na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Natychmiastowe czynności podjęte przez łomżyńskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia i szybkiego zatrzymania podejrzanego o to przestępstwo.

Włamywaczem okazał się 55–letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna tuż po kradzieży z włamaniem jak gdyby nigdy nic wsiadł do autobusu i udał się w drogę powrotną do swojego miejsca zamieszkania. Dzięki sprawnej współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Augustowie 55–latek już tego samego dnia został zatrzymany na dworcu autobusowym w Augustowie. Skrupulatna praca funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego pozwoliła jednak na dalsze ustalenia wobec zatrzymanego. Okazało się, że może mieć on związek jeszcze z dwoma innymi włamaniami, do których doszło w ubiegłym miesiącu w Łomży. Tam również łupem złodzieja padła gotówka i biżuteria. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na kwotę blisko 26 tysięcy złotych.

W miniony piątek mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Część odzyskanych przez łomżyńskich policjantów przedmiotów trafiła już do prawowitych właścicieli. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KMP Łomża

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *