TwitterFacebook

Łomża: Akcja „Nie bądźmy obojętni” rozpoczęta

W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, komisarz Marek Sienkiewicz podpisał dzisiaj (13.11) porozumienie z komendantem Straży Miejskiej, rektorem PWSIiP, przedstawicielem Grupy Ratowniczej „Nadzieja” i dyrektorem MOPS w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Działania będą polegały na wspólnej pomocy osobom bezdomnym, niezaradnych życiowo i narażonych na wychłodzenie organizmu.

Działaniami przede wszystkim zajmować się będą dzielnicowi oraz służby prewencyjne, którzy w ramach codziennej służby odwiedzają miejsca gdzie grupują się osoby bezdomne. Te działania realizowane są wspólnie z innymi podmiotami. Razem z tymi podmiotami odwiedzamy regularnie te miejsca. Poprzez regularne oględziny tych miejsc, poprzez zgłoszenia z krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa jak również dzięki informacji telefonicznej jesteśmy w stanie docelowo przeciwdziałać ochłodzeniu organizmu, które skutkuje zgonem. Przez dwa lata nam się to udawało i miejmy nadzieję, że dalej będzie nam się to udawać przez regularne działania – mówi podkomisarz Adrian Karolczuk, naczelnik wydziału prewencji KMP w Łomży.

Istotną rolę w tej akcji odgrywają również mieszkańcy. Bez względu na to czy ta osoba jest pod wpływem alkoholu czy tez nie, jeżeli widzimy, że potrzebuje pomocy, leży gdzieś na chodniku to reagujmy. Każdemu człowiekowi należy się pomoc i wystarczy czasami ten jeden telefon, przykrycie tej osoby kurtką do momentu przyjazdu służb, aby uratować komuś życie – apeluje asp. Ewelina Szlesińska.

Jak informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, Władysław Jagielak współpraca w tym zakresie między policją, a innymi podmiotami układa się bardzo dobrze czego dowodem jest fakt, iż w mieście od lat nie było przypadku śmierci z powodu wychłodzenia.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *