TwitterFacebook

Łomża: Amerykanie z największej szkoły rolniczej na świecie przyjadą do WSA

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży będzie gościć 5 i 6 czerwca przedstawicieli największej uczelni rolniczej na świecie. Goście przyjadą z Teksasu w Stanach Zjednoczonych. To w ramach trwającej już od kilku lat wymiany studentów. Do tej pory wymiana była skierowana na zachodnią część Polski. W tym roku po raz pierwszy współpraca będzie obejmowała także wschodnią część kraju.

Studenci z Teksasu najpierw przyjadą do Wyższej Szkoły Agrobiznesu gdzie będą prowadzone wykłady o polskim rolnictwie. Zwiedzą także mleczarnię w Piątnicy oraz zakłady produkujące paszę i duże gospodarstwa w regionie. Po wizycie w Łomży, 7 czerwca w Warszawie dwunastka studentów z Teksasu zostanie rozdzielona do gospodarstw rolniczych, gdzie odbędą miesięczne praktyki. Natomiast w sierpniu kilkunastu polskich studentów – w tym dwóch z Wyższej Szkoły Agrobiznesu – wyleci na praktyki do Stanów Zjednoczonych. Jedyne koszty jakie muszą ponieść studenci, to cena za bilet lotniczy.

Wizyta przedstawicieli największej rolniczej uczelni na świecie jest pokłosiem rozpoczętej 4 lata temu współpracy między łomżyńską uczelnią, a uczelnią z Teksasu. Pracownicy Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, wizytowali już kilka razy na tej uczelni. Współpraca między uczelniami przejawia się także w sferze publikowania wspólnych artykułów w wydawnictwie polskim i wydawnictwie prowadzonym przez tą amerykańską uczelnię.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *