RN
TwitterFacebook

Łomża: Amerykańska młodzież odwiedziła Wyższą Szkołę Agrobiznesu [FOTO]

Do Polski przyjechała 12-osobowa grupa amerykańskiej młodzieży, która będzie poznawać pracę w naszych gospodarstwach rolniczych. W środę, 5 czerwca, odwiedzili oni Wyższą Szkołę Agrobiznesu.

Od czterech lat prowadzony jest program wymiany studentów z uczelni rolniczych w Polsce i Texasu, w którym bierze udział Wyższa Szkoła Agrobiznesu. Tamtejszy Texas A&M University jest ogromną uczelnią, na której rolnictwo studiuje nawet 60 tys. osób. Młodzież do Polski przyjechała na miesięczną praktykę.

W gospodarstwach rolnych naszego regionu, ale też regionów całej Polski, bo oni zostaną rozrzuceni do gospodarstw, z którymi współpracujemy w całym kraju. Tam będą razem pracować. Program jest świetną promocją dla naszego regionu oraz województwa – mówi Andrzej Borusiewicz, prorektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

Młodych teksańczyków bardzo zaskoczył nasz kraj. Spodziewali się małych, zaniedbanych miast.

Przyjechałam do Polski, żeby dowiedzieć jak wygląda tutaj rolnictwo i jestem zaskoczona, bo wasz kraj wygląda tak bardzo… zachodnio – mówi Gabriel Moris, która studiuje rolnictwo. Dla jej koleżanki Olivii Flores gospodarstwa rolne są jeszcze zagadką, ale jest gotowa do pracy.

Trochę się boję, ale mam nadzieję, że nauczę się tutaj wiele na temat rolnictwa, bo do tej pory nie miałam z tym wiele wspólnego – przyznaje dziewczyna.

W WSA odbyły się wykłady na temat rolnictwa. Młodzież poznała też Łomżę i okolicę. Dziś goście (6.06) zaplanowaną mają wizytę w Ministerstwie Rolnictwa, natomiast w piątek młodzież trafią do rodzin, z którymi będą mieszkać aż do lipca. W sierpniu natomiast do Teksasu pojedzie 12-osobowa grupa studentów z Polski. Tam zapoznają się z pracą na farmie. Z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży pojadą 2-3 osoby.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *