RN
TwitterFacebook

Łomża: Baseny otwarte zamiast rzeki? Miejsce do kąpieli na razie tylko na miesiąc

Plaża miejska w Łomży będzie funkcjonowała od 22 czerwca do 21 lipca. Uchwałę w sprawie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie miasta podjęli na dzisiejszej (23.05) sesji miejscy radni. Takie rozwiązanie jest efektem zmian w prawie wodnym.

Mimo, że radni podjęli uchwałę w tej sprawie, a procedura formalna trwa to Przemysław Chrzanowski, kierownik kompleksu obiektów wodnych sportowo rekreacyjnych MOSiR Łomża, przyznaje, że trzeba podjąć działania zmierzające w kierunku odstąpienia od organizowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na rzece. Rzeka ze swojej natury jest miejscem niebezpiecznym. Jak się przyjrzeć kąpieliskom w kraju to praktycznie tych kąpielisk na rzece nie ma. To są albo jeziora albo stawy ze względów bezpieczeństwa.

Jednym z rozwiązań mogą być w przyszłości baseny otwarte w miejscu gdzie znajduje się plaża. To byłoby możliwe w przypadku dobudowania bulwarów, które miałyby być przedłużone aż do mostu Hubala. Infrastruktura z bieżącą wodą i kanalizacją pozwoliłaby na wdrożenie pomysłu w życie. Ludzie bezpiecznie mogliby się kąpać i woda będzie zapewniona o odpowiednich parametrach, przejrzystość wody, stały prąd, ratownicy, plaża, trawa i słońce. Rzeka niekoniecznie musi służyć do tego, żeby się schłodzić. Schłodzić się będzie można w czystej wodzie i bezpiecznych warunkach. Teraz tego rzeka nie zapewnia – przekonuje Przemysław Chrzanowski.

W zależności od uwarunkowań miejscowych MOSiR może złożyć wniosek o wyznaczenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na drugi miesiąc.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. kibol Odpowiedz

    panie kierownik, jedź pan do Wyszkowa żeby się nauczyć od tamtejszych urzędników, jak się organizuje kąpielisko miejskie, a nie majaczysz pan o basenach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *