RN
TwitterFacebook

Łomża: Będą zapowiedziane podwyżki w miejskiej oświacie i nie tylko

Ponad 2 mln złotych na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi szkół, pomocy przedszkolnych oraz innych instytucji miejskich chce przeznaczyć prezydent Łomży. Wniosek o stosowne zmiany w budżecie miasta został już wysłany do miejskich radnych. 
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że władze miasta szykują się do podwyżek nie tylko dla nauczycieli, ale też dla pozostałych pracowników miejskiej oświaty. Chodzi o pracowników administracji i obsługi szkół oraz pomoce przedszkolne, które nie zostały uwzględnione w planowanych podwyżkach rządowych.

Rozmawiałem z nimi wielokrotnie. Wiem, że wykonują oni równie ciężką pracę. Ich dotychczasowe wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanych zadańuważa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Włodarz miasta zaznacza, że wzrost płac jest zauważalny w całym kraju. – Nie ukrywam, że wymagało to zracjonalizowanych działań i oszczędności w innych dziedzinach funkcjonowania miasta – mówi prezydent. Oprócz pracowników zatrudnionych w oświacie podwyżki mają dostać pracownicy instytucji miejskich.

W tygodniu zaplanowane jest spotkanie prezydenta z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz jednostek podległych miastu. – Podczas tego spotkania będę chciał przedstawić im jaką kwotę wynagrodzenia mają do podziału i jednocześnie zaznaczyć, że podwyżka jest skierowana do grupy osób najmniej zarabiającychmówi prezydent Mariusz Chrzanowski, dodając jednocześnie, że mimo zapowiadanych rządowych podwyżek dla nauczycieli, to i tak zdecydowana część wypłat będzie spoczywała na samorządach.

UM Łomża/pg

1 komentarz

  1. Ewa Odpowiedz

    A kiedy będą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *