TwitterFacebook

Łomża: Bezrobocie nadal spada

Bezrobocie w Łomży i powiecie łomżyńskim nadal spada. W porównaniu do maja liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 166 osób, czyli o prawie 5% i na koniec czerwca wynosiła 3324 osoby w tym 1829 kobiet. 

Przyczyn należy upatrywać w napływie dość dużej ilości ofert pracy, których było 224, jest sezon letni, więc są prowadzone zaawansowane prace w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie – mówi z-ca dyrektora urzędu Elżbieta Olejniczak – Bazydło. 

W czerwcu do urzędu zgłosiło się 358 bezrobotnych w tym 80%, to osoby, które nie posiadały prawa do zasiłku i rejestrowały się tylko dla uzyskania prawa do opieki zdrowotnej. Wśród rejestrujących się było 41 osób pracujących za granicą, w tym 15 posiadało prawo do zasiłku transferowego. – Najwięcej osób zarejestrowaliśmy z Niemiec  z Islandii, ponadto z Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Czech i Irlandii – mówi Elżbieta Olejniczak – Bazydło.

Stopa bezrobocia na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy wynosiła 7,6% dla Łomży 8,4%, na terenie powiatu łomżyńskiego 6,6%.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *