RN
TwitterFacebook

Łomża: “Brzydkie kaczątko” na deskach Teatru Lalki i Aktora

Trwają próby do kolejnego w tym sezonie artystycznym spektaklu premierowego – “Brzydkie Kaczątko” w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora. Autorem przekładu i zarazem reżyserem jest Jarosław Antoniuk.

Marysia, urocza dziewczynka, doświadcza trudnego czasu dorastania. Myśli, że nikt jej nie kocha. Gdy ma wszystkiego dość, niespodziewanie zjawia się bajkopisarz Andersen. Chcąc pomóc podłamanej dziewczynce, opowiada jej bajkę o Brzydkim Kaczątku, które wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek. Kaczątko nie jest akceptowane nawet przez matkę, ojca i braci. Różni się od swojego rodzeństwa i jest inne, może bardziej wrażliwe? Cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone wyrusza w świat. Ale świat jest okrutny i groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw.

Mimo, że historia jest smutna, to Igor Bojović, autor z Belgradu, zawarł w niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. Widowisko zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy częściej niż dzieci czują się „brzydkimi kaczątkami”.

Scenografię przygotowała Eva Farkašová, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański, natomiast wideo opracował Vladimir Slaninka. Pokaz premierowy odbędzie się 5 października 2019 roku o godz. 17:00.

TLiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + seventeen =