RN
TwitterFacebook

Łomża: Budynek MDK-DŚT czeka metamorfoza

Budynek Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży przejdzie kompleksowy remont. Dofinansowanie na tę inwestycję w kwocie 327 tys. pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury. Pracę będą polegały m.in na przeprowadzeniu termomodernizacji. 

Przedsięwzięcie będzie przeprowadzone w dwóch częściach. W 2018 r. będzie przygotowana dokumentacja techniczna, dotycząca remontu. Prace obejmą termomodernizację budynku, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, poza tym wykonanie prac, które wskaże ekspertyza budynku. Druga część zadania, czyli termomodernizacja, będzie realizowana w 2019 r.

Nasz budynek w szczególny sposób odróżnia się od budynków sąsiadujących nazwaliśmy go roboczo bunkrem kultury, będziemy starali się go z tego przydomka wykaraskać, żeby nie straszył, żeby swoją zewnętrznością przyciągał zarówno na wydarzenia jak i do oferty kulturalnej mieszkańców Łomży- mówił dyrektor MDKDŚT Krzysztof Zemło. 

To, że ten remont jest potrzebny, myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać (…) Ogromnie cieszę się, że dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracownika Miejskiego Domu Kultury powstał dobry wniosek, na tyle dobry, że uzyskał akceptację w oczach komisji konkursowej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówiła wiceprezydent Łomża Agnieszka Muzyk. 

Kolejne dofinansowanie w kwocie 63 tys. zł placówka otrzymała na projekt pod nazwą „Folkowe zachęty” Projekt ma ruszyć najprawdopodobniej w sierpniu i przewiduję koncerty, warsztaty, potańcówki. Jego celem jest powrót do tradycji obrzędowej Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny.

MDK-DŚT stawia nie tylko na poprawę warunków lokalowych, ale przede wszystkim na promocję kultury. W związku z przeżywanym w tym roku jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 6 maja na Starym Rynku będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Oprócz tego w dniach 10 – 13 maja konkurs im. Jana Kulki oraz wydarzenia towarzyszące, nowością będą warsztaty poetyckiego, poprowadzone przez Janusza Taranienko.

AM

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *